Moja powieść na Kickstarterze

No więc założyłem mojej powieści zbiórkę na Kickstarterze, żeby wydać ją samodzielnie.

Oto strona projektu na Kikckstarterze.

Nirvaan to powieść – na motywach autobiograficznych, ale powieść. Na pierwszym planie – historia narratora, uciekiniera z polskiej prowincji, który w Londynie zakochuje się w innym uciekinierze, z drugiego końca świata. To on właśnie, przepiękny skurczybyk o oczach Arjuna Rampala, ma na imię Nirvaan. Tak, jak nirvana.

Ale planów jest więcej. Na innych – dorastanie do własnej odmienności, odnajdywanie w niej własnej formy męskości – i szczęścia, i przyjemności. O emigracji i ratunku w innych językach, innych krainach. O gejowskim Londynie – jego obietnicach, jego taksonomiach i jego pułapkach (w tym o tożsamości jako pułapce). O rozczarowaniu i konieczności odkochania się, wygrzebania się z nietrafionej miłości (konieczności niekiedy wielokrotnej; niemal nieodzownej części homoseksualnego doświadczenia).

Wydaję ją własnymi siłami, bo nikt dzisiaj w Polsce nie wyda tak obszernej (będzie jakieś 450 stron w druku) debiutanckiej powieści o „takiej tematyce” (to cytat z odpowiedzi wydawców). Jak nie wierzysz, to poszukaj, ile powieści „o tej tematyce” ukazało się w ostatnich latach i nie jest przekładami.

Możesz rzucić okiem na dostępne już online fragmenty. Jest ich kilka.

Przez stronę projektu na Kickstarterze możesz sobie zamówić egzemplarz książki – w kombinacji z innymi bajerami, np. z moimi Smutkami tropików lub Soho Stories. Możesz zrzucić się kilkoma czy kilkunastoma złotymi w zamian za jedną, trzy lub sześć Soho Stories. Możesz mi też pomóc po prostu podając informację dalej czy oznaczając zainteresowanie wydarzeniem zbiórki na Facebooku czy zapraszając do niej znajomych. Nie zapomnij tam też polubić mojej strony.