Fragmenty mojej powieści

Kto bywał na mojej stronie w tym roku, pewnie już wie, że od dłuższego czasu pracuję nad moją pierwszą powieścią, zatytułowaną Nirvaan. Pytany, co to będzie bardziej konkretnie, lubię odpowiadać: sentymentalna powieść pornograficzna (na motywach autobiograficznych). Oczywiście gejowska. Brzmi zachęcająco?

W nadziei, że kogoś to podkręci i będzie niecierpliwie czekał na ostateczne ukończenie i publikację całości, cztery fragmenty (w ich nieostatecznym jeszcze kształcie) podrzuciłem wam na przestrzeni kończącego się roku. Podwójnie rozproszone, bo opublikowałem je tu w oddalonych momentach w czasie, na różnych etapach pracy, ale także pochodzą z różnych miejsc w powieści, powyrywane z kontekstu.

Fragment ukazał się w artzinie literackim „Papier w dole”, a ten o Djamelu został przedrukowany przez portal Queer.pl.

Oto one, zebrane razem, z odnośnikami, w kolejności ukazania się, i w kolejności, w jakiej się znajdują w powieści, choć nie jest ona chronologiczna i różne rzeczy znajdują się jeszcze pomiędzy nimi.

1. Twoje oczy Arjuna Rampala

My real name is Nirvaan, powiedziałeś – i już w tym momencie mnie złowiłeś, już byłem cały twój. Imię równie piękne jak jego właściciel.

Aizaac blurry

2. Karim

Je m’appelle Karim, powiedział. Et toi?, zapytał. Głos zagubił mi się gdzieś po drodze do gardła, nie wiedziałem gdzie.

Jonathan Soukali bw

3. Djamel

Ton prénom, Djamel – ça veut dire quelque chose en arabe?Oui, ça veut dire ‘beauté’. C’est con, s’appeler comme ça, tu trouves pas?

Joshua Djamel

4. Stephan

Stephan bez problemu wyczytał to z mojej twarzy, ale żeby pobawić się trochę moim pożądaniem i tak zapytał: Do you like black guys?

Basiru Stephan ilustracja 4

Zabiera mi to wszystko znacznie więcej czasu, niż się spodziewałem (powieść jest też znacznie dłuższa, niż przypuszczałem, kiedy zabierałem się za jej pisanie, po drodze zmieniała się kolejność rozdziałów, z czego potem wynikła konieczność ogromnych prac porządkowych na całym tekście), ale naprawdę jestem już coraz bliżej końca, przysięgam.

Na zdjęciach:

Aizaac Sidhu (u góry, przy fragmencie nr 1 i poniżej), Jonathan Soukali (przy fragmencie nr 2) i Basiru Jallow (przy fragmencie nr 4)

Aizaac Soho BW

Jestem na Facebooku i Twitterze.