Banita

Mój stary scenariusz – no, rozbudowany treatment – pt. Wychowanie fizyczne wzbudził pewne zainteresowanie (kilkanaście pobrań w pierwszej godzinie od publikacji), to wrzucę jeszcze jeden utwór z tej beczki, czyli w pokrewnej tematyce (LGBT+), również sprzed lat. Jeszcze jeden motyw czyni go na swój sposób – niespodziewanie – na czasie: jest w nim (fajna chyba) scena z… Romanem Giertychem w tle.  

Z Banitą też mi się ostatecznie nic nie udało zrobić, jak z Wychowaniem fizycznym. PISF, konkursy, producenci, z którymi udało mi się porozmawiać – nic, zero, nada. A do dzisiaj myślę, że to całkiem niezła fabuła, a już na pewno na tle ówczesnego polskiego kina. Tekst powstał w 2007; coś tam później poprawiałem.   

Katarzyna Klimkiewicz wciągnęła mnie kilka lat później w orbitę pewnego wieloautorskiego projektu cyklu telewizyjnego, na potrzeby którego chciała rozwinąć w postać samodzielnej historii jeden mniejszy wątek z Banity. Ten wieloautorski cykl ostatecznie też nie wypalił, wówczas Klimkiewicz chciała spróbować z tego wykrojonego z Banity wątku zrobić taką małą pełnometrażową fabułę, tak powstał Ekwiwalent, który niestety też się skończył na scenariuszu, z którego nic nie wyszło.

Jestem na Facebooku i Twitterze.

Chcesz e-booka z moim (długim) opowiadaniem?